KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15017168
nr 1501 7168
Hugo Henschl
(1879-1929), Österrike
Etsning, Operahuset i Wien, 1903. Signerad. Bildmått: O40x58 cm, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Hugo Henschl, bildkonstnär född 1879, död 1929.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 november 2022
kl 20:55:41
2/11 20:34:27
Hugo Henschl
nr 1501 7168
Hugo Henschl
(1879-1929), Österrike
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
måndag 7 november 2022 |
| 2/11 20:34:27 | 1 | Vinnande bud |